Endermologia LPG

Smukła sylwetka bez cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej? Nie musi to być sfera marzeń. Medycyna estetyczna to dziedzina, dzięki której istnieje wiele możliwości radzenia sobie z niedoskonałościami urody. Kompleksowy zabieg, który wyszczupla, modeluje i pomaga pozbyć się cellulitu? Endermologia LPG to nowatorska metoda, która dzięki wykorzystaniu izometrycznego napięcia mięśni pozwala na intensywne wymodelowanie sylwetki oraz pozbycie się nieestetycznego cellulitu oraz pozbawionej napięcia skóry. Jest to zabieg wyjątkowo delikatny i nieinwazyjny, a przede wszystkim – bezbolesny. Charakteryzuje go wysoka skuteczność, a wszystko dzięki precyzyjnym, dokładnie określonym działaniom.

Sama metoda endermologii narodziła się w 1986 r. i jej celem jest zwalczanie przyczyn starzenia się skóry oraz odkładania tłuszczu. Następuje to w wyniku reaktywacji komórek najważniejszych dla młodego wyglądu, którymi są fibroblasty i lipoliza (adipocyty). Efekty tych zabiegów są udowodnione klinicznie.

Odmłodzenie i regeneracja oraz pobudzenie skóry

Zabiegi endermologii pozwalają na stymulację wybranej części ciała, a ich skutkiem jest stopniowe, harmonijne i widoczne na pierwszy rzut oka odmłodzenie, zregenerowanie i pobudzenie skóry. Ma ona bowiem skłonność do wiotczenia z powodu np. ciąży, szybkiej utraty wagi czy po prostu starzenia się. Nagminnym problemem jest też cellulit, czyli nienaturalnie rozrośnięte i nierówno rozmieszczone na ciele komórki tłuszczowe. Otacza je tkanka włóknista, która powoduje ucisk na naczynia krwionośne i limfatyczne. W efekcie nie dochodzi do ich właściwego dotlenienia i powstają obrzęki. W miarę upływu czasu komórki tłuszczowe zaczynają zalegać na coraz większej powierzchni ciała. Powstają wówczas nieestetycznie wyglądające fałdy. Można je zwalczyć na różne sposoby, a jednym z nich jest właśnie endermologia.
Endermologia LPG pozwala zatem na:

 • usunięcie cellulitu – zarówno lipidowego, jak i wodnego,
 • wygładzenie skóry,
 • ujędrnienie skóry,
 • stymulację krążenia krwi,
 • eliminację toksyn z organizmu,
 • rozluźnienie napiętych mięśni.

Na czym polega zabieg?

Zanim rozpocznie się zabieg, nasz specjalista ocenia stan skóry oraz kształt sylwetki. Lekarz przeprowadza także wywiad z pacjentem, aby dowiedzieć się jakich oczekuje on efektów terapii. Wykonuje się także ocenę fotograficzną. Na podstawie tych informacji dobiera się program pielęgnacyjno-zabiegowy, który najlepiej odpowiada indywidualnym potrzebom pacjenta.
Endermologia LPG to precyzyjny rodzaj mechanicznego masażu, który wykorzystuje podciśnienie. Pacjent ubierany jest w strój LPG (specjalnie zaprojektowany kostium nazywany endermowear). Pozwala on w komfortowy i prawidłowy sposób przeprowadzić masaż, a także chroni skórę przed uszkodzeniem. Dzięki odpowiedniemu ułożeniu pacjenta obszary ciała, które są poddawane modelowaniu, napinają się. Wyraźnie odseparowany od tkanki mięśniowej tłuszcz to łatwiejsza praca dla kosmetologa – skutkiem jest większa efektywność zabiegu. Ubranie specjalnej odzieży ułatwia poślizg rolek, a odpowiednie prowadzenie głowicy powoduje powstawanie fałdy skórnej, która rolowana jest przez specjalistyczne urządzenie zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz. Intensywność zabiegu uzyskiwana jest dzięki temu, że rolki poruszają się nie tylko wokół własnej osi, ale także względem siebie. W zależności od wybranego zabiegu, kosmetolog dobiera indywidualny tryb podciśnienia.

Jaki jest efekt zabiegu?
Usunięcie toksyn i tłuszczu, intensywna stymulacja skóry do produkcji elastyny i kolagenu, poprawienie elastyczności – oto najważniejsze efekty endermologii LPG. To skuteczna terapia, która wyszczupla, modeluje i usuwa cellulit. Endermologia wykorzystuje trzy techniki:

 • Roll’in pozwala na uwalnianie tłuszczu, działanie na jego złogi, stymuluje, adipocyty i aktywuje lipolizę,
 • Roll’out ujędrnia skórę poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny oraz tonizuje tkankę skóry,
 • Roll’up intensywnie modeluje sylwetkę, wygładza cellulit oraz stymuluje układ limfatyczny.

Endermologia – dla kogo tak?

Endermologia LPG należy do metod wysoce efektywnych w walce z cellulitem i lokalnymi otłuszczeniami. Pomaga także poprawić wygląd ciała po mastektomii. To zabieg, który nierzadko również jest zalecany przed wykonaniem liposukcji (odsysania tłuszczu). Endermologia pozwala zmiękczyć tkankę, co z kolei ułatwia przeprowadzenie zabiegu odsysania. Stosuje się ją również po zabiegu, aby poprawić stan i wygląd skóry.

Ponadto ta metoda – poza wskazaniem takim, jak cellulit, nadwaga, otyłość i modelowanie sylwetki, nadaje się także w przypadku:

 • uelastycznienie i ujędrnienie skóry,
 • zaburzenia przemiany materii,
 • zaburzeń krążenia żylno-limfatycznego,
 • nerwobóli,
 • wad postawy,
 • stanów wywołanych przeciążeniem mięśni oraz stawów,
 • skłonności do gromadzenia się wody w organizmie – czyli obrzęków, zwłaszcza powstających w kończynach,
 • blizn,
 • rehabilitacji po kontuzjach czy urazach sportowych.

Endermologia – dla kogo nie?

Są jednak sytuacje, w których Endermologia LPG nie jest zalecana. Dotyczy to osób, które:

 • są w ciąży,
 • są 4 miesiące po porodzie lub 6 miesięcy po cięciu cesarskim,
 • chorują na nowotwory,
 • cierpią na zapalenie żył,
 • mają infekcje,
 • mają skórną wysypkę lub inne uszkodzenia skóry,
 • mają stany zapalne,
 • zażywają na co dzień leki przeciwzakrzepowe, czyli antykoagulanty,

Przeciwwskazaniem jest również przepuklina, tłuszczaki, naczyniaki, guzki itp.

Naturalnie i bez rekonwalescencji

Endermologia LPG jest zabiegiem, który wykonuje się również na twarz. Dzięki jego właściwościom można wygładzić drobne zmarszczki, sprawić, że kontury twarzy, oczu i ust będą łagodniejsze. Pomaga także ją wyszczuplić, poprzez zmniejszenie powstałych obrzęków. Metoda ta jest całkowicie naturalna i bezpieczna. Reaktywacja kolagenu i elastyny to działanie dwóch składników, które są przez organizm człowieka rozpoznawane jako ciało własne. Nie wymaga także żadnej rekonwalescencji. W prosty sposób można więc osiągnąć spektakularne efekty. Poza wysmukloną sylwetką i organizmem wolnym od toksyn, zyskuje się też rozświetloną, jędrną i napiętą skórę.
Po zabiegu enderomologii zaleca się picie dużej ilości wody. Oprócz tego wskazana jest aktywność fizyczna, która pozwoli dłużej utrzymać uzyskany efekt. Rezultat zależeć będzie również od indywidualnych cech budowy ciała pacjenta, jego fizjologii, a także nawyków żywieniowych.

Endermologia – nowoczesne i skuteczne rozwiązanie

Z cellulitem, obrzękami czy nadmiarem tkanki tłuszczowej można walczyć w różny sposób. Endermologia LPG należy jednak do najbardziej nowoczesnych rozwiązań, a co najważniejsze – bezinwazyjnych i skutecznych. Urządzenie medyczne, które się w niej wykorzystuje, o różnych procedurach zabiegowych znajduje się również na wyposażeniu naszej kliniki. Ma zastosowanie do każdego typu sylwetki. Aby efekt spełniał oczekiwania pacjenta, zaleca się powtarzanie tego zabiegu. Najpierw dwa razy w tygodniu, a potem raz, w seriach od 14 do 20.

Promocja – endermologia w NewDent Clinic Poznań

NewDent Clinic to zabiegi przeprowadzone za pomocą najnowocześniejszego, certyfikowanego sprzętu, który pozwala na precyzyjne wybranie programu do potrzeb i oczekiwań pacjenta. W połączeniu z fachową wiedzą kosmetologów możliwe jest odzyskanie zdrowego, świeżego i atrakcyjnego wyglądu. Endermologia LPG to zabieg, który oferujemy w promocyjnej cenie. Warto więc poznać szczegóły naszej oferty! NewDent Clinic to jednak nie tylko endermologia na najwyższym poziomie, ale również promocja, dzięki której już teraz zabiegami mogą cieszyć się wszyscy zainteresowani młodością. Sprawdź NewDent Clinic w Poznaniu. Zarówno dzięki takiemu zabiegowi jak endermologia oraz wielu innym będziesz miał sylwetkę o jakiej marzysz i rozmiar, w którym czujesz się najlepiej. Jesteśmy właściwym miejscem do tego, aby osiągnąć taki właśnie cel. Skorzystaj z naszej promocji i ciesz się wyglądem, który spełnia Twoje oczekiwania.